Labākie Totalizatori
Totalizatora stratēģija
Autors:

Totalizatora stratēģija

Lai gan sporta fani derībās iesaistās regulāri, tikai retais ilgtermiņā spējīgs gūt peļņu. Totalizatora stratēģija ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā, veicot likmes un izvērtējot to potenciālo uzvaras iespēju. Veiksmīga finansiālo līdzekļu pārvaldība, likmes vērtības izpratne un psiholoģiskie aspekti ir tikai daži no stratēģijas pamata elementiem. Lasi ekspertu sagatavoto materiālu un izvērtē savas prasmes likmju veikšanā. 

Kārtot pēc:
Jaunākie
Reitings
Bonusa summa
Vidējais izmaksas laiks
Totalizatori.com
21Bets
5/5
Bankonbet Casino
Bankonbet
5/5
TonyBet
TonyBet
5/5
Olybet
OlyBet
4.8/5
Bezriska Likme €25 x 4
Promo code: PLAY100
LVBet
LVBet
5/5
Klondaika
Klondaika
5/5
Optibet
Optibet
4.6/5
Pafbet
Pafbet
4.4/5
11.lv
11.lv
5/5
Betsafe
Betsafe
4.8/5

Kāpēc nepieciešama totalizatora stratēģija?

Totalizatora stratēģija

Gūt peļņu no sporta likmēm ir ļoti sarežģīti, un ilgtermiņā to spēj tikai profesionāli spēlētāji. To pārsvarā nodrošina perfekti izstrādāta totalizatora stratēģija, kas var palīdzēt arī parastiem spēlētājiem.

“Kā uzvarēt totalizatorā? Kā spēlēt totalizatoru?” – šie ir vieni no populārākajiem jautājumiem iesācēju vidū. Jāatzīst, ka konkrētas un tūlītējas atbildes uz tiem nav, ņemot vērā salīdzinoši lielo veiksmes faktoru klātesamību arī sporta likmju veikšanā. Tomēr palīdzēt nonākt uz pareizā ceļa var totalizatora stratēģija.

Interneta dzelmēs noteikti atradīs daudz un dažādus ieteikumus, 100% “efektīvas stratēģijas”, ar kuru palīdzību gūt panākumus. Uz tām ieteicams skatīties ļoti piesardzīgi un kritiski. Neapdomīgi izvēlētas stratēģijas novedīs tikai pie zaudējumiem.

Bankroll (līdzekļu pārvaldība)

Totalizatori ir bizness, un lielāko ienākumu daļu tiem dod spēlētāji, kuri likmes veic izklaides nolūkos. Ja vēlies spēli padarīt kaut nedaudz ienesīgu, bankroll ir viena no pirmajām lietām, kas jāņem vērā un jārealizē.

Līdzekļu pārvaldība jeb “bankroll” ir svarīgākā totalizatora stratēģija, kas pielāgojama jau pirms pirmās likmes veikšanas. Neapdomīga līdzekļu izmantošana noved pie neveiksmēm un izkļūšanu no zaudējumu sērijas padara tikpat kā neiespējamu. Protams, ja totalizatori ir tikai izklaide, tas varbūt nav tik svarīgi, lai gan arī izklaidēties vajdzētu atbildīgi, lai neradītu sev liekus pārsteigumus.

Vispirms jāizvirza kopējā summa (mēnesī, nedēļā utml.), kuru izmantot likmju veikšanai. Svarīgi izmantot naudu, kuru vari atļauties zaudēt, neietekmējot ikdienas tēriņus. Tajā pašā laikā profesionālā gultnē par izmantojamajiem līdzekļiem var sākt domāt arī kā par investīciju. Izvēlētā summa lielākoties atkarīga no spēlētāja aktivitātes – vai tas veic likmes nedēļas nogalēs uz spilgtākajiem notikumiem, vai arī aktīvi darbojās katru dienu. Sākumā ieteicams sāk ar nelielu summu, iespēju robežās laika gaitā to palielinot.

Nākamais solis, ko pieprasa totalizatora stratēģija ir likmes izmēra noteikšana un citi limiti. Likmes lielumu pārsvarā mēra procentos no kopējās bilances, pārskatāmības labad likmi atzīmējot kā vienību jeb “unit”. Pārsvarā vienas likmes lielumam ieteicams būt 1%-5% procentu apmērā, atkarībā no likmju veikšanas stila un objektīvi izvērtēta potenciāla. Konservatīvi un piesardzīgāki spēlētāji vienai likmei izmantos 1%-2% no kopējās bilances, kamēr agresīvāki spēlētāji vienā likmē mēdz izmantot pat 5%. Iesācējiem ieteicams sākt ar nelielām likmēm.

Piemēram, ja tava starta bilance ir 100 eiro un izvēlētais likmes apmērs ir 2%, tās lielums naudas izteiksmē būs 2 eiro. Kas varbūt neliekas daudz, taču, piemēram, uzvaroša likme ar koeficientu 2.00 dos 4 eiro laimestu (2×2.00).

Šajā gadījumā atbalstu var sniegt arī Kelija kritērijs, kas palīdz noteikt “kā spēlēt totalizatoru” ar vērtības likmēm jeb likmes lielumu. Piemēram, futbola spēlē koeficients uz neizšķirtu ir 3.50 jeb 28.6%, tomēr pēc taviem apsvērumiem varbūtībai vajadzētu būt 30%. Likmes lielumu aprēķina šādi ((izvirzītā varbūtība*totalizatora koeficients)-1)/(koeficients-1).

Attiecīgi minētajā piemērā aprēķins ir šāds: ((0,3*3.50)-1)/(3.50-1); ((0,3*3.5)-1)/2.5; (1.05-1)/2,5; 0,05/2,5= 0,2. Tas nozīmē, ka veicamā likme ir 2% apmērā no kopējās bilances.

Ņemot vērā totalizatoru un sporta likmju dinamiku, izvirzītie lielumi, laika gaitā, protams, ir pārskatāmi un tas pat ir vēlams. Piemēram, zaudējumu sērijā samazināt veicamo likmi (nevis otrādi), vai stabilā situācijā to nedaudz palielināt.

Ja totalizatori tev ir izklaide, noteikti ir vērts samazināt likmi, ar mērķi veikt vairāk likmju ilgākā laika periodā. Lai gan varbūt līdzekļu pārvaldība varbūt nepalīdzēs saprast, kā uzvarēt totalizatorā, tā noteikti sekmēs stabilāku un drošāku spēli gan spēlētājam, gan viņa maciņam.

Bankroll stratēģijas ieteikumi

Bankroll stratēģijas ieteikumi

Bankroll stratēģijas ieteikumi

Būtībā bankroll ir līdzekļi ar kuriem tu esi gatavs riskēt totalizatoru spēlē. Līdzekļi, kuru zaudēšanas gadījumā tev neradīsies liekas problēmas, jo mēs visi zinām, ka gadīties var visādi. Protams, izmantojamos līdzekļus ir svarīgi arī gudri pārvaldīt, un tas ir galvenais pamats ceļā uz peļņas gūšanu.

Profesionāļi parasti iesaka sākt spēli ar vismaz 50-100 vienībām.

Finanšu situācijas ir visdažādākās, tāpēc, ja tev minētais ir parāk daudz, droši var sākt ar mazākām summām. Tomēr tādā gadījumā jāņem vērā tas, ka ceļš uz redzamiem ienākumiem būs lēnāks.

Nosakot savu starta summu, nākamais solis ir stabilas likmju stratēģijas noteikšana un ievērošana.

Vienas likmes lielumam parasti vajadzētu būt 1%-3% apmērā no kopējā bankroll, atkarībā no spēlētāja pārliecības par iznākumu/likmes vērtību. Pašā sākumā tomēr iesakām turēties 1%-2% robežās.

Piemēram, ja tava starta summa ir 100, viena likmes lielums būs 1 līdz 2 eiro robežās. Ja sāc ar 10 eiro, tad tie būtu 10-20 centi likmē, taču var gadīties, ka totalizators neļauj veikt tik mazas likmes + tas noteikti būs lēns un psiholoģiski sarežģīts process.

Agresīvāki spēlētāji vienas likmes apjomu tur 3%-5%+ procentu robežās, taču zaudējumu sēriju gadījumā līdzekļu apjoms saruks krietni ātrāk.

Profesionāli spēlētāji izmanto arī Kellija kritēriju, kas nozīmē, ka likmes lielums tiek tiek noteikts, balstoties uz tās matemātisko vērtību.

To nosaka, ņemot vērā gan notikuma varbūtību, gan izlikto koeficientu. Aprēķina formulas ir dažādas, taču populārākā ir (varbūtības % reizināts ar decimālo koeficientu) mīnus 100% = vērtība (veicamā likme procentuālā izteiksmē no kopējā bankroll).

Kā jau noprotams, viens no līdzekļu pārvaldības pamatnoteikumiem ir rutīna. Ja tava stratēģija ir 2% vienā likmē, tad pie tās arī pieturies un summu palielini tikai tādā gadījumā, ja to ļauj bankroll lielums. Ļoti svarīgi ir emocionāli nepakļauties uzvaru vai zaudējumu sērijām. Nebūtu ieteicams arī veikt vairākas likmes viena notikuma laikā.

Tāpat eksperti arī iesaka izvairīties no kombinētajām likmēm, kas ir ļoti simpātiskas un potenciāli ļauj ātrāk palielināt savu bankroll, taču totalizatori no tām gūst lielāku peļņu, neatkarīgi no iznākuma. Tas ir, ja vienā likmē totalizatora priekšrocība (house edge) ir, piemēram, 5%, tad piecu notikumu kombinētajā likmē tie būs 23%.

Līdzekļu pārvaldībā būtisku palīdzību sniegs arī pastiprināta sekošana līdz saviem rezultātiem, dienas/nedēļas/mēneša limitu noteikšana, izvairīšanās no riskantām likmēm ar lieliem koeficientiem utml.

Vērtība (Value)

Sekmīgas totalizatoru spēle pamatā ir arī vērtības likmes. Tā būtībā ir matemātiskas vērtības meklēšana sporta notikumu koeficientos. Vērtības likmes ir izplatīta totalizatora stratēģija, uz kuru balstās liela daļa spēlētāju.

Teorētiski vērtības likmes balstās uz totalizatoru kļūdu identificēšanu un to izmantošanu savā labā. Spēlētājs, objektīvu apsvērumu vadīts, secina, ka totalizatora izliktā notikuma varbūtība koeficientu izteiksmē faktiski ir lielāka, tāpēc uzskata, ka likmē ir vērtība. Praksē mūsdienās atrast vērtības likmes ir ļoti sarezģiti, ņemot vērā dažādas bukmeikeru priekšrocības un profesionalitāti.

Vērtību var aprēķināt, izmantojot vienkāršu formulu: V(vērtība) = (izliktais koeficients*spēlētāja izliktā varbūtība (%))/100. Piemēram, koeficients, ka KHL klubs Rīgas “Dinamo” pieveiks Sanktpēterburgas SKA ir 4.00 jeb 25% varbūtība. Likmes veicējs uzskata, ka “Dinamo” uzvaras varbūtība tomēr ir 30%, piemēram, ņemot vērā pēdējo spēļu sniegumu.

Līdz ar to V=(4.00*30)/100= 1,2. Ja iznākums ir virs 1.00, likme uzskatāma kā vērtības. Protams, varbūtība minētajā situācijā jebkurā gadījumā nav tā lielākā, taču veiksmes gadījumā iespējams tikt pie laba laimesta.

Protams, savu varbūtību izvirzīšana nevar notikt uz labu laimi, tāpēc jābalstās uz objektīviem faktoriem, piemēram, koeficientu tirgu, tā svārstībām, dažādiem tiešajiem faktoriem (komandu, sportistu forma) un citiem.

Palīdzēt vērtību likmju atrašanā var arī dažādi servisi, taču ar tiem jābūt ļoti piesardzīgam un kritiskam.

Totalizatora stratēģija izstrādājama un pielietojama visdažādākajos veidos, taču svarīgi sāk ar pamatprincipiem, pamazām apgūstot nepieciešamās prasmes.

Vērtības stratēģijas ieteikumi

Lai identificētu vērtības likmes spēlētājam nepieciešams pašam objektīvi noteikt notikuma varbūtību. Ja viņš ir spējīgs precīzi noteikt notikumus, kuros varbūtība ir lielāka par totalizatora noteiktajiem koeficientiem, tad ilgtermiņa peļņa ir garantēta. Realitāte ir tāda, ka būt gudrākam par bukmeikeru ir diez gan nereāli, tāpēc spēlētāji biežāk meklē vērtību, salīdzinot dažādos kantoros izliktos koeficientus.

Klasiskās vērtības likmes atrašanā izmantosim monētas mešanu. Parastā situācijā varbūtība katram iznākumam ir 50% (2.00). Taču iedomāsimies, ka koeficientus izliek totalizatori. Sāksim ar to, ka totalizators pievieno savu peļņas maržu (katrā vietā tā ir atšķirīga), kas, pieņemsim, samazina koef. līdz 1.91.

Līdz ar to, tagad noteiktā iespēja, ka uzkritīs ģērbonis, ir 52,4%, taču mēs zinām, ka likmes vērtība ir slikta, jo šajā situācijā skaidrs, ka faktiskā varbūtība ir 50%.

Tomēr pieņemsim, ka tirgus nav drošs par iznākumu un izliktais koeficients ir 2.20. Tagad 50% notikuma varbūtībai totalizators izlicis koeficientu kā 45,5% varbūtībai. Attiecīgi 50-45.5=4.5, kas nozīmē, ka likmei ir 4,5% vērtība.

Viens no totalizatoru paradoksiem ir tāds, ka sporta notikumu varbūtības, salīdzinot ar monētas mešanu, nav iespējams noteikt 100% precīzi. Ja monētas mešanā ir skaidra 50 pret 50 iespējamība, tad, piemēram, futbola spēles koeficientus nosaka bukmeikers, balstoties uz saviem pieņēmumiemun tirgus situāciju.

Kā jau minējām, šādu vērtību atrast ir ļoti sarežģīti, tāpēc to pārsvarā meklē, salīdzinot dažādu totalizatoru izliktos koeficientus. Pieņemsim, ka uz “United” uzvaru totalizators x piedāvā 2.10 koeficientu, savukārt totalizators y – 2.50. Ja mēs uzticamies x izliktajam koeficientam, y ir potenciāla vērtības likme.

Protams, šāda atšķirība lielākiem notikumiem ir nereāla, taču mazāku vērtību atrašana ir iespējama. Bāzes punkts, no kura salīdzināt koeficientus pārsvarā ir tirgus līderi (piem.,Betfair), un to piedāvā vairāki interneta resursi.

Kā noteikt likmes vērtību?

Pirms noteikt sporta likmes vērtību, ir svarīgi saprast, kā tiek noteiktas likmes izredzes. Zinot komandas reputāciju un iepriekšējo sniegumu, var palīdzēt jums uzminēt, kādā virzienā varētu mainīties koeficients, taču tas nenodrošina precizitāti. Ņemot vērā starpību (jeb punktu skaitu, par kādu komandai jāuzvar vai jāzaudē), laikapstākļus, traumas un citus faktorus, ir svarīgi faktori, kas jāņem vērā, mēģinot novērtēt, vai likme ir vērtīga. Galu galā likmju vērtība ir atkarīga no izpētes veikšanas un izpratnes par to, kā profesionāli koeficientu veidotāji nosaka savus koeficientus, lai jūsu lēmums būtu balstīts uz varbūtības svēršanu par vai pret jums.

1/5
1. solis
Totalizatori.com

Iznākuma varbūtība.

Pirmais solis, nosakot sporta derību izredžu vērtību, ir aprēķināt katra iznākuma iespējamību. To var izdarīt, aplūkojot dažādu bukmeikeru piedāvātos izredzes koeficientus un salīdzinot tos ar varbūtībām, kas izriet no koeficientiem.

2. solis
Totalizatori.com

Koeficientu salīdzināšana.

Kad katra iznākuma varbūtība ir aprēķināta, nākamais solis ir salīdzināt šo varbūtību ar bukmeikeru piedāvātajiem koeficientiem.

3. solis
Totalizatori.com

Varbūtības un koeficienta salīdzināšana.

Ja notikuma iestāšanās varbūtība ir lielāka par bukmeikera piedāvāto vinnestu, likmei ir vērtība. Piemēram, ja bukmeikers par tenisa maču piedāvā koeficientu 2,00 (1/1), bet jebkura spēlētāja uzvaras varbūtība ir 0,50 (1/2), tad likmei ir vērtība, jo ir lielāka iespēja uzvarēt, nekā piedāvā bukmeikers.

4. solis
Totalizatori.com

Likmes bez vērtības.

Ja notikuma iestāšanās varbūtība ir mazāka par bukmeikera piedāvāto vinnestu, likmei nav vērtības. Ja bukmeikers piedāvā koeficientu 1,50 (3/2) uz futbola spēli, bet jebkuras komandas uzvaras varbūtība ir 0,40 (2/5), tad likmei nav vērtības, jo ir mazāka iespēja uzvarēt, nekā piedāvā bukmeikers.

5. solis
Totalizatori.com

Likmes apmēra aprēķināšana.

Pēdējais solis, lai noteiktu, vai likmei ir vērtība, ir aprēķināt, cik daudz naudas uz to būtu jāiemaksā. To var izdarīt, izmantojot riska un atdeves attiecību, kurā ņemts vērā gan iespējamais laimests, gan zaudējumi no likmes. Piemēram, ja likmei ir koeficients 2,00 (1/1) un potenciālais vinnests ir €100, tad riska un ieguvuma attiecība būs 1:2. Tas nozīmē, ka uz katriem riskam pakļautajiem €2 ir iespēja vinnēt €1.

Psiholoģija

Totalizatori.com

Pirms došanās totalizatoru pasaulē ir svarīgi saprast, ka lēmumu veikšanu būtiski iespaido domas un emocijas. Veiksmes amuleti, māņticība, tas viss ir bezjēdzīgi. Viena no panākumu atslēgām ir objektīvos argumentos balstīta domāšana un stabils emocionālais stāvoklis.

Vai totalizatori prasa īpašas zināšanas psiholoģijā? Visticamāk, ka nē, tomēr vērts ņemt vērā, ka likmju veikšanā, tāpat kā jebkurā citā dzīves situācijā, tai ir nozīme.

Psiholoģija - ko ņemt vērā, veicot likmes?

Emociju kontrole

Diemžēl, lielākai daļai spēlētāju nerūp viņu emocionālais stāvoklis pirms likmju veikšanas. Tieši tāpēc arī samazinās to iespējas būt veiksmīgiem ilgtermiņā. Protams, dzīve ir problēmu un emociju pilna, pat nerunājot par cilvēkiem, kas to ietekmē. Tev nav nepieciešams izslēgt jebkādas emocijas, bet izolēt savu likmju rutīnu no ikdienas steigas un problēmām.

Tavs prāts ir lielisks rīks – izmanto to

Psiholoģijā ir pierādīts, ka ar prātu var manipulēt, ja tam pielāgo noteiktus paradumus. Piemēram, psihiatri cilvēkiem ar bezmiega problēmām iesaka izveidot prātu nomierinošus vingrinājumus un to pielietot pāris stundas pirms došanās gulēt, tādā veidā dodot smadzenēm ziņu, ka tām ir jāatpūšas.

Līdzīga prakse tiek testēta uz azartspēļu, īpaši pokera spēlētājiem. Velti pāris stundas dienā, lai vienkārši pārskatītu koeficientus un savus iepriekšējos rezultātus. Tas var palīdzēt prātam labāk fokusēties un izdarīt labākas izvēles.

Tomēr atslēga ir balansā – tev nevajag radīt spiedienu uz savu prātu. Tas nozīmē, ka tev tas jāizmēģina pāris reizes, lai relaksēti pielāgotu sevi domāšanas veidam, nevis lai pārliecinātu sevi, ka esi gatavs lielām uzvarām.

Laiks un nauda

Nemelosim – katrs totalizatoru spēlētājs ir piedzīvojis zaudējumu sēriju un no tā nav iespējams izbēgt. Tāpēc ļoti svarīgi ir būt pacietīgam un gaidīt īsto brīdi. Tāpat vērts saprast, ka tu nekļūsi bagāts pāris nedēļās vai mēnešos. Citiem vārdiem sakot, jāsaprot, ka panākumi prasa laiku, līdz ar to jābūt pacietīgam.

Nepacietība ietekmē ne tikai iesācējus, bet arī pieredzējušus spēlētājus. Lielākā daļa no tiem saprot, ka ātri peļņa nav iespējama, tomēr bieži vien, apzināti vai neapzināti, tie pārvērtē savas spējas, palielinot likmes un tiecoties pēc nereāliem mērķiem.

Svarīgs faktors emocionālajam balansam ir arī līdzekļu pārvaldība. Nepieciešams sev uzdot trīs vienkāršus jautājumus:

  • Kāda ir maksimālā summa, kuru varu iztērēt?
  • Cik daudz tu vari/plāno iztērēt nedēļas vai mēneša laikā?
  • Kāds būs vidējais likmes lielums?

Atbildēm uz šiem jautājumiem jābūt godīgām, kā arī balstoties uz faktisko situāciju, nevis nākotni. Nenosakot limitus, spēlētājs ne tikai riskē ar iztukšot savu bankas kontu, bet arī ciest no pamatīgām sekām.

Līdzekļi, kurus esi gatavs izmantot likmju veikšanā, ir kā ieguldījums, un tiem nevajadzētu ietekmēt ikdienišķās vajadzības.

Disciplīna un skaidrība

Vēl viens veids, kā sevi sagatavot mentāli, ir saprast, ka kļūdas un zaudējumi sākumā dominēs pār uzvarām. Tavs pienākums ir identificēt kļūdas un no tām mācīties.

Pēdējais ieteikums var skanēt mazliet klišejiski, bet tas arī ir ļoti svarīgi mentāli stabilam stāvoklim: strādā ne tikai ar prātu, bet arī ķermeni. Neļauj totalizatoriem pārņemt savu ikdienu pilnībā.

Seko savam uzturam un miegam. Veic radošus un fiziskus vingrinājumus, kaut vai regulāras pastaigas parkā. Ja tev šķiet, ka profesionāļi spēlē 12 stundas dienā dzerot alu un ēdot picu, tev jāmaina savi uzskati.

Izmēģini stratēģiju totalizatoros

Saistītas lapas

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādas ir populārākās likmju veikšanas stratēģijas?

Likmju likšanas stratēģijas ir atkarīgas no spēles. Viena no populārākajām stratēģijām ir blefošana.

Vai ir vērts izmantot likmju veikšanas stratēģiju?

Jūs varat izmantot stratēģijas, ja jums tās palīdz spēlē. Kā, piemēram, blefošanu.

Edmunds Zirnis

Edmunds Zirnis

🎰 Daudzpusīga pieredze azartspēļu industrijā 🎮 Esporta analītiķis 📰 Izmanto uzticamus avotus apskatu veidošanā

Edmunds savu karjeru azartspēļu nozarē sāka kā tiešsaistes spēļu prezentētājs. Nostrādājis tiešsaistes spēļu prezentētāja amatā 5 gadus, nolēma izmēģināt savus spēkus kazino apskatu veidošanā. Šobrīd Edmunds ir viens no Totalizatori.com satura autoriem, kas rūpējas par to, lai pieejamā informācija nāktu no pārbaudītiem avotiem un būtu pēc iespējas precīzāka.

Par Edmunds Zirnis
11 raksti

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

0 no 1 lasītājiem uzskata, ka šī lapa ir noderīga

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!