Labākie Totalizatori
Sīkfailu politika

Sīkfailu politika

Kad apmeklējat vietni vai izmantojat tiešsaistes pakalpojumus datorā vai mobilajā ierīcē, jūs tiekat aicināti pieņemt nelielus datu failus, kurus dēvē par sīkfailiem. Šie dati nepieciešami, lai mēs varētu uzlabot jūsu pieredzi mūsu vietnēs, piemēram, identificēt jūs, atcerēties jūsu preferences vai rādīt tieši jums atbilstošas un interesējošas reklāmas.

Kas ir sīkdatņu politika?

Sīkfailu politika

Privātuma politikas sadaļa veltīta sīkfailiem ir sīkfailu politika. Sīkdatnes var izsekot lietotāja darbībām un tādēļ tās var apdraudēt privātumu. Sīkdatņu instalēšanas mērķis ir sīki aprakstīts sīkfailu politikā, norādītas trešās puses, kuras instalē vai arī var instalēt sīkfailus, izmantojot vietni un ir norādītas saites uz minēto trešo pušu attiecīgo privātuma politiku, un iespējamām piekrišanas veidlapām. Lai izpildītu sīkfailu likuma tehniskās prasības, kā to pieprasa Eiropas noteikumi ir piemērots sīkdatņu risinājums.

Kāpēc sīkfailu politika ir nepieciešama?

Iespējams, pēdējo gadu laikā esat pamanījis arvien lielāku “sīkfailu logu” skaitu. Tie ir lodziņi, kas tiek parādīti tīmekļa vietnē, jautājot, vai jūs piekrītat sīkfailu uzstādīšanai jūsu ierīcē. Lai nodrošinātu atbilstību Eiropas Savienības tiesību aktiem, lielākā daļa vietņu, ir ieviesušas sīkfailu piekrišanas risinājumus. ES izvirza stingras prasības uzņēmumiem, kas ievāc personīgo interneta lietotāju informāciju tās robežās.

Eiropas Savienība datu aizsardzības jomā ir priekšā jebkurai citai jurisdikcijai pasaulē, tomēr pamazām citās valstīs arī sāk ieviest privātuma likumus, kuru pamatā ir ES tiesību akti. No pirmā acu uzmetiena sīkfailu reklāmlogi var šķist nevajadzīgi un apgrūtinoši. Taču ir iemesls, kāpēc valdības arvien vairāk uztraucas par tiešsaistes uzņēmējdarbības regulēšanu. Uzņēmumus arvien vairāk virza personiskās informācijas vākšana. Tas var palīdzēt veicināt pārdošanu, personalizējot mārketingu, prognozējot cilvēku uzvedību un ietekmējot viņu izvēli. Sīkfaili ir veids, kā palīdzēt sasniegt visas šīs lietas.

Pēc iestatīšanas sīkfailu risinājums ļauj pārvaldīt:

  • Sīkdatņu reklāmkaroga parādīšanos katra lietotāja pirmajā apmeklējuma reizē;
  • Juridiski noteiktā skriptu bloķēšanu pirms lietotāja piekrišanas saņemšanas;
  • Iepriekš bloķēto skriptu asinhronā atkārtota aktivizēšana (bez lapas atsvaidzināšanas);
  • Piekrišanas reģistrēšana pēc nepārtrauktas pārlūkošanas konstatēšanas (piemēram, ritinot lapu vai noklikšķinot uz saites šajā lapā);
  • Lietotāja preferenču glabāšana, lai iepriekš redzētais reklāmkarogs netiktu atkārtoti aktivizēts to pašu lietotāju secīgos apmeklējumos;
  • Sīkdatņu risinājums arī ļauj skatīt statistiku par piekrišanu, kas ir noderīga, piemēram, lai izpētītu iegūtās piekrišanas attiecībā pret kopējo apmeklējumu skaitu un veidu, kādā piekrišana tika iegūta. Statistika ir pieejama tikai no 300 000 lapu skatījumiem.

Kādas personas datu kategorijas tiek apstrādātas ar sīkdatnēm?

Tiek apstrādāti personas dati, kas nepieciešami darījumu attiecību nodibināšanai vai uzturēšanai un kurus esat sniedzis konta izveides laikā:

  • adrese un identifikācijas dati (piemēram, vārds, uzvārds, amats, dzimšanas apliecības numurs, dzimšanas datums, pastāvīgā adrese, personas kods);
  • informācija, kas ļauj sazināties (kontaktadrese, tālruņa numurs, faksa numurs, e-pasta adrese un cita līdzīga informācija);
  • aprakstoši dati (piemēram, bankas konta informācija);
  • citus līguma izpildei nepieciešamos datus (pamatojoties uz konkrētu līgumisku vienošanos).

Kas ir sesijas sīkfaili?

Sesiju ilgstošas sīkdatnes tiek sauktas par sesijas sīkfailiem. Mirklī, kad atverat interneta vietni sesijas laiks sākas, savukārt, kad aizverat mājaslapu, sesija tiek izbeigta. Informācija, kas tiek saglabāta pagaidu atmiņas krātuvē, pēc sesijas beigām tiek izdzēsta. Šie sīkfaili no citiem atšķirās ar to, ka tie nekad nesaglabājas lietotāja ierīcē. Pateicoties tam sesijas sīkfaili ir spēkā uz kādu laiku un tiek dēvēti par īstermiņa sīkdatnēm vai pagaidu sīkfailiem.

Serverim raksturīgs sīkfails ir tas, kurš to ģenerēja. Sesijas sīkdatnes nav iespējams nodot kādai svešai ierīcei. Sesijas identifikācijas numurs ir pēc nejaušības principa izvēlēts skaitlis, tas īsu laika sprīdi saglabā sesijas sīkfailu. Šī sīkdatne saglabā tādus datus kā, piemēram, spēlētāja uzrādīto informāciju lietotāja kontā, kā arī seko klienta mijiedarbībai interneta vietnē. Cita informācija sesijas sīkfailā netiek saglabāta.

Pastāvīgie sīkfaili

Lai palīdzētu atcerēties informāciju, iestatījumus, preferences vai pierakstīšanās datus, ko lietotājs iepriekš ir saglabājis lietotāja ierīcē tiek saglabāti pastāvīgie sīkfaili. Tas palīdz izveidot ērtu un ātrāku vietnes lietošanas pieredzi. Tīmekļa serveris nosaka šīm pastāvīgajām sīkdatnēm derīguma termiņu. Aizverot un atkal palaižot savu datoru, sīkfails joprojām ir tur, jo šāda veida sīkfaili tiek saglabāti. Tie tiek iznīcināti tiklīdz to derīguma termiņš ir beidzies.

Pastāvīgās sesijas sīkfaila derīguma termiņš beidzas noteiktā datumā vai pēc noteikta laika, atšķirībā no sesijas sīkfailiem, kuri beidzas, kad tīmekļa pārlūkprogramma tiek aizvērta. Tas nozīmē, ka visā sīkdatnes darbības laikā (kas var būt tik garš vai īss, cik vēlas tās veidotāji) tās informācija tiks pārsūtīta uz serveri katru reizi, kad lietotājs apmeklēs vietni, kurai tā pieder, vai ikreiz, kad lietotājs to apskata šai vietnei piederošu resursu no citas vietnes (piemēram, reklāmu).

Kas ir pirmās personas sīkfails?

Jūsu apmeklētā vietne vai domēns saglabā pirmās personas sīkfailus. Šīs sīkdatnes nodrošina labu lietotāja pieredzi, tās ļauj vietņu īpašniekiem atcerēties valodas iestatījumus, apkopot analītiskos datus un veikt citas noderīgas funkcijas. Lai izsekotu lietotāja darbībām citā vietnē, pirmās puses sīkfailus parasti nevar izmantot. Šie sīkfailu ietver tādas lietas kā jūsu izvēlētā valoda, preces, ko ievietojat iepirkumu grozā vai jūsu reģistrēšanās dati.

Kā vislabākais risinājums vietnēm un reklāmdevējiem tiek novērtētas pirmās personas sīkdatnes. Ņemot vērā vietnes auditoriju un apmeklētāju paradumus, tās piedāvā vislabāko ieguldījumu atdevi.

Nodomu un pozīciju pirkšanas procesā ļauj novērtēt klienta pirmās puses dati. Nosakot, to kas interesē mūsu lieotājus varam personalizēt viņu pieredzi, iesakot produktus un saturu, ko klienti vēlas redzēt.

Kas ir trešās puses sīkfaili?

Īpaši izveido un izvieto vietnes, kas nav jūsu apmeklētā vietne – trešās personas sīkdatnes. Daži izplatīti lietojumi ietver reklāmu rādīšanu, atkārtotu mērķauditorijas atlasi un starpvietņu izsekošanu.

Pārlūkošanas datu vākšanas prakse no daudziem avotiem (tīmekļa vietnēm), kuros ir detalizēta informācija par jūsu darbībām ir starpvietņu izsekošana.

Meklēšanas darbības izmantošana, lai atkārtoti atlasītu apmeklētājus ar vizuālām vai teksta reklāmām, pamatojoties uz produktiem un pakalpojumiem, par kuriem viņi ir izrādījuši interesi ir atkārtota mērķauditorijas atlase.

Lēmumu pieņemšana par reklāmām, kas tiek rādītas vietnē, izlemšana, kad šīs reklāmas rādīt, un datu vākšana (un minēto datu, tostarp seansu un klikšķu, pārskati), lai izglītotu reklāmdevējus par patērētāju ieskatiem un reklāmu veiktspēju dēvē par reklāmu rādīšanu.

Izmantojot pārlūkprogrammu sīkdatnes tiek saglabātas atsevišķos datoros. Sīkdatnes ir privātuma aizsardzības jautājums, tās nerada briesmas un netiek izmantotas sensitīvu personas datu iegūšanai. Jums tiks piedāvāts pieņemt sīkfailus, katru reizi, kad apmeklējat vietni totalizatori.com. Galvenais mērķis ir ļaut vietnei noteiktu laiku atcerēties jūsu preferences. Sīkdatnes var izmantot arī priekš tā, lai izveidotu anonīma rakstura statistiku par mūsu vietnes pārlūkošanas pieredzi. Nepiekrītot sīkfailu politikai, jāņem vērā, ka dažas vietnes funkcijas un pakalpojumi var nestrādāt, lūdzu, paturiet prātā, ka tādā gadījumā dažas opcijas var būt nepieciešams iestatīt manuāli.

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

Šī lapa vēl nav novērtēta - palīdzi pārējiem, daloties ar savu viedokli

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!