Sporta likmes

Sporta likmes online ļauj prognozēt iznākumus sporta notikumos visdažādākajos veidos. Kādi tie ir un kuri būtu tev piemērotākie? Atbildes meklē rakstā.

  Sperot pirmos soļus totalizatoru spēlē, jaunajam klientam plašais sporta likmju veidu klāsts radīs apmulsumu, tādējādi viņš, visticamāk, sāks ar vieglāk saprotamajām likmēm. Kas vismaz sākumā nav slikti, tomēr ar laiku ir vērts patestēt arī ko citu, atrodot jaunus veidus kā gūt peļņu.

  Kuras ir labākās sporta likmes online, atkarīgs no paša spēlētāja paradumiem, iecienītākajiem sporta veidiem un citiem apstākļiem.

  Sporta likmes prognozes iespējams veikt uz visdažādākajiem sporta veidiem – sākot ar populāro futbolu, basketbolu un citiem komandu sporta veidiem, līdz pat tik specifiskiem individuālajiem sporta veidiem, kā piemēram šautriņas vai badmintons. Vērts ņemt vērā, ka katrā sporta veidā būs sava sporta likmju specifika.

  Uzvarētāja noteikšana

  sporta likmes uzvarētājsPārliecinoši populārākās un vieglāk apgūstamās sporta likmes online. Princips slēpjas jau pašā nosaukumā – spēlētājam jāprognozē izvēlētā notikuma uzvarētājs vai arī jāizvēlas neizšķirts, ja vien attiecīgais sporta veids to paredz.

  Attiecīgi spēlētājam ir divas (12) vai trīs izvēles (1×2), kuru koeficienti, protams, tiek izlikti pēc notikuma dalībnieku spēku samēriem un citiem faktoriem. Ja spēlētāja izvēle ir veiksmīga, tas saņem laimestu, kas ir veiktās likmes un koeficienta reizinājums.

  Lielāko uzmanību veicot šāda veida sporta likmes prognozes, nepieciešams pievērst hokejā. Tur spēlētājam ir divas iespējas – prognozēt iznākumu pamatlaikā (ieskaitot neizšķirtu), vai arī ieskaitot pamatlaiku un pēcspēles metienus. Protams, papildlaika iespēja ir arī basketbolā, taču tur primāri tiek piedāvātas likmes, kurās tas jau ir ieskaitīts.

  Dubultiespēja

  Drošāks veids, kā prognozēt uzvarētāju/neizšķirtu, taču ar zemākiem koeficientiem. Spēlētājs savu naudu liek uz diviem iznākumiem, līdz ar to likme ir veiksmīga, ja viens no tiem piepildās. Attiecīgi likme var tik veikta uz abu komandu uzvaru vai vienas un neizšķirtu.

  totalizatora dubultiespējaŠādas sporta likmes prognozes labi noder gadījumos, ja komandu spēks ir līdzīgs un pastāv neizšķirta iespēja, tomēr nav vēlmes 100% uz to riskēt. Vai arī gadījumos, ja ir maza cerība uz pastarīša panākumu.

  Virs/Zem

  Virs/Zem likmēs spēles iznākums ir mazsvarīgs, galvenais ir (maz)rezultativitāte. Katrā mačā spēlētājs var prognozēt kopējo vai katras komandas gūto vārtu skaitu, kopējo geimu/setu skaitu tenisā, utml.

  Totalizators piedāvā dažādu vērtību līnijas, kurās jāprognozē vai spēlē būs vairāk vai mazāk par noteikto. Teiksim, futbolā populāra ir 2,5 gūto vārtu līnija. Ja spēlētājs prognozē virs, likme ir sekmīga, ja tiek gūti vismaz trīs vārti, zem gadījumā, ja divi un mazāk.

  Dažādāks virs/zem likmju klāsts būs basketbolā, kas atkarīgs no līgas. Piemēram, NBA piedāvājumā pašsaprotami būs līnijas ar lielāku kopējo punktu skaitu, nekā Latvijas čempionātā utml.

  Komats pieci novērš neizšķirta iespēju, taču spēlētājs var veikt prognozi arī ar veseliem skaitļiem. Piemēram, ja likme veikta uz Virs 3 vārtiem, gadījumā, ja spēle beidzas ar trim vārtiem, likme ir virs vai zem sportsnederīga, un tā tiek atgriezta.

  Koeficienti virs/zem likmēm atkarīgi no komandu spēka un to rezultativitātes. Parasti tie būs augstāki uz Virs likmēm, it īpaši tik salīdzinoši mazrezultatīvos sporta veidos kā futbols, tomēr, piemēram, krasas spēku atšķirības var radīt otrādu situāciju.

  Riska cienītājiem īpaši patiks Virs sporta likmes online, kuru iznākums var atrisināties gan neaizvadot pat pusmaču, gan arī pašās noslēdzošajās minūtēs. Pavisam specifisku likmju cienītāji izdara arī prognozes uz, piemēram, kopējo dzelteno kartīšu vai stūra sitienu skaitu futbolā, kas attiecīgi prasa labas zināšanas par komandām, kā arī lielāku vēlmi riskēt.

  Ja ierastās uzvarētāju noteikšanas sporta likmes prognozes ir apnikušas, vai radījušas rutīnu, virs/zem ir laba alternatīva vai papildu veids balansam.

  Handikaps

  Sākotnēji gana mulsinošas sporta likmes prognozes, tomēr nav tik traki kā varētu šķist. Totalizators ar handikapu palīdzību būtībā rada spēlētājiem simpātiskāku likmju tirgu, it īpaši situācijās, ja spēlēs ir izteikti favorīti.

  Mača favorītam tiek piešķirts punktu/vārtu utml. skaits, ar kādu tam jāuzvar, kamēr vājākajam spēļu handikapspretiniekam jāzaudē ar mazāku nekā noteikto punktu/vārtu skaitu utml., vai arī vienkārši jāgūst panākums.

  Handikapi piemērojami komandu sporta veidu, tenisa u.c. sporta mačiem, kuros uzvarētāju nosaka rezultāts uz tablo.

  Piemēram, Anglijas premjerlīgas klubs “Liverpool” ir favorīts spēlē pret “Tottenham Hotspur” un viena no piedāvātajām totalizatora handikapa līnijām ir 1.5. Tas attiecīgi nozīmē, ka spēlētājs var veikt likmi uz to, ka “Liverpool” uzvarēs ar vismaz divu vārtu pārsvaru (-1.5), vai arī prognozēt, ka “Hotspur” zaudēs ar tikai vienu vārtu deficītu, gūs neizšķirtu, vai gūs jebkādu panākumu.

  Totalizatoros redzēsi Eiropas handikapus (0:2, 0:3 un tamlīdzīgi), kuros ir arī neizšķirta opcija, vai arī Āzijas handikapus (-1, -1.5 utt.). Līdzīgi kā virs/zem likmēs, komati novērš neizšķirta jeb likmes atmaksas iespēju, savukārt bez tiem tāda iespēja pastāv.

  Precīzs rezultāts

  Pavisam trakiem spēlētājiem totalizatori piedāvā prognozēt arī precīzu spēles rezultātu, pamatā tādos sporta veidos kā futbolā vai hokejā. Iespējamie varianti ir pietiekami daudz, attiecīgi arī piedāvātie koeficienti ir salīdzinoši augsti. Protams, balstoties uz dažādām tendencēm var mēģināt precīzi uzminēt rezultātu, taču ilgtermiņā no tā gūt augļus būs ļoti grūti.

  Ilgtermiņa likmes

  Sporta likmes online dod iespēju prognozēt arī dažādus notikumus ilgtermiņā. Kā zināms, katru gadu, vai citādākos laika ciklos dažādos sporta veidos tiek noskaidroti līgu, pasaules un eiropas čempionātu uzvarētāji, olimpisko spēļu medaļnieki un tā tālāk.

  ilgtermiņa spēļu likmesPirms attiecīgā no notikuma vai tā laikā spēlētājs var prognozēt turnīra uzvarētāju, grupu uzvarētāju, attiecīgās komandas/spēlētāju sekmes un citus ar turnīru saistītos notikumus.

  Protams, pirms ilgtermiņa likmju veikšanas jāņem vērā vairāki faktori un riski. Tajā pašā laikā, tas ir papildu veids, kā padarīt aizraujošāku ierasto likmju veikšanu un veiksmes gadījumā tik arī pie pieklājīgiem laimestiem.

  Tāpat ilgtermiņa likmēs bieži vien atradīs dažādas ar politikas un izklaides notikumiem saistītas prognozes. Piemēram, kurš kļūs par nākamo ASV prezidentu vai kurš iegūs visvairāk balvu Oskara filmu ceremonijā. Šādas sporta likmes online, visticamāk, būs ierobežotas ar limitiem, kas saistīti ar to neprognozējamību.

  Vienkāršās/kombinētās likmes

  vienkāršas likmesTotalizatori piedāvā iespēju veikt vienkāršās sporta likmes online vai kombinētās. Vienkāršās likmes nozīmē to, ka kartiņā iekļaujams tikai viens sporta notikums, kamēr kombinētās ļauj prognozēt vairākus notikumus vienlaicīgi.

  Kombinētajās likmju kartiņās var iekļaut visus minētos sporta likmju veidus, taču nav ieteicams aizrauties ar notikumu skaitu, jo viens zaudējums nozīmē visas kartiņas zaudējumu, neatkarīgi no pārējiem iznākumiem. Protams, ir gadījumi, kuros no pāris centu vai eiro likmēm iegūti vairāki tūkstoši, taču ilgtermiņā gūt panākumus tādā veidā būs sarežģīti.

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Kā veikt sporta likmes?

  Pēc reģistrēšanās un pirmās iemaksas veikšanas dodies uz sporta likmju sadaļu. Tur ieraudzīsi kaudzi ar sporta veidiem un to notikumiem. Izvēloties sev tīkamāko notikumu, sekos likmes veida izvēle. Jaunajiem spēlētājiem ieteicams sākt ar uzvarētāja noteikšanu, kurā vari prognozēt notikuma uzvarētāju. Attiecīgi pie katra likmes veida redzēsi koeficientus, kas ir bukmeikera izliktā varbūtība katram iznākumam. Piemēram, koeficients Rīgas “Dinamo” uzvaru mačā pret SKA ir 2.00, savukārt pretiniekiem 1,30. Izdarot savu izvēli, likme nonāks kartiņā, savukārt tad atliek tikai izvēlēties summu, ar kādu esi gatavs riskēt. Iespējamo laimestu totalizators aprēķinās automātiski, balstoties uz izlikto koeficientu un uzvaras gadījumā tas kontā nonāks automātiski. Tāpat notikumus var prognozēt reāllaikā ar live likmju palīdzību. Totalizators piedāvā tos pašus likmju veidus, taču tie pakļauti koeficientu svārstībām, atkarībā no notikumiem laukumā. Live likmes prasa ātru reakciju un spēju operatīvi analizēt notiekošo laukumā.

  Cik lielai jābūt manai likmei?

  Aktuāls jautājums jauno spēlētāju vidū, taču precīzu atbildi ir grūti sniegt. Pieejamais līdzekļu apjoms un paradumi ir atšķirīgi, tāpēc tas ir diez gan indiviudāli. Viena ļoti svarīga lieta visiem spēlētājiem ir līdzekļu pārvaldība un tās plāna izstrāde. Tas nozīmē strukturētas stratēģijas izstrādi likmju lieluma noteikšanā, kas palīdzēs stabilai spēlei. Līdzekļu pārvaldības plāna neesamība sekmēs neapdomātus lēmumus un sarežģīs izkļūšanu no zaudējumu sērijām. Attiecīgi spēlētājs balstoties uz pieejamajiem līdzekļiem nosaka likmes apmēru, kas pārsvarā ir 1%-5% lielumā no kopējās konta bilances. Tāpat tiek noteikti dažādi limiti, piemēram, mēnesī vai nedēļā veicamo likmju kopsummai. Protams, nekas nav akmenī kalts un noteiktās likmju summas un limiti laika gaitā var mainīties. Jaunajiem spēlētājiem ieteicams būt gana konservatīviem un likmes lielumu turēt 1%-3% apmērā no kopējiem pieejamajiem līdzekļiem. Tas ir, ja starta summa ir 100 eiro, likmes lielums sākumā svārstīsies starp 1 un 3 eiro. Neviens neliedz sākt, piemēram, ar 10 eiro likmēm, taču rēķinies, ka tās ir aptuveni tikai 10 veicamas likmes.

  Kas ir kombinētā likme?

  Spēlētājs savā likmes kartiņā var iekļaut arī vairākus notikumus, taču ar to jābūt ļoti uzmanīgam. Protams, veiksmes gadījumā iespējams arī tikt pie pamatīga laimesta. Tomēr augstā riska dēļ tās jaunajiem spēlētājiem nav ieteicamas. Kombinētās likmes būtībā ir vairāki notikumi vienā kartiņā, ar vienu likmes summu. Ja zaudē vismaz viens notikums, zaudē visa likme, neatkarīgi no pārējiem iznākumiem. Kas, protams, ir šādu likmju mīnuss. Priekšrocības slēpjas augstajos koeficientus un laimestu potenciālā. Teiksim, sakombinējot trīs notikumus ar koeficientiem 1.53, 1.47 un 1.55, iegūsi kartiņu ar kopējo koeficientu 3.48, kas likmi padara krietni simpātiskāku nekā katrs notikums atsevišķi. Vienīgi nedrīkst aizmirst, ka varbūtība visu trīs notikumu sekmīgam iznākumam ir zemāka nekā katram atsevišķi. Kombinēt iespējams dažādus sporta veidus un to likmju veidus, iespējas ir diez gan neierobežotas. Tomēr kombinēto likmju priekšrocības vajadzētu izmantot tikai gadījumos, kad spēlētājam ir pilnīga objektīvā pārliecība par katru notikuma iznākumu.

  Kāpēc mana likme tika atcelta?

  Laiku pa laikam gadās situācijas, kad spēlētāja veiktā likme ir atcelta un tās summa tiek atmaksāta. Tas var notikt dažādu tieši vai netieši ar notikumu saistītu faktoru rezultātā. Totalizators ir tiesīgs atcelt likmi arī gadījumos, ja notikusi kļūda koeficientu izlikšanā un spēlētājs, balstoties uz to ir centies gūt priekšrocību. Visbiežāk spēlētājiem rodas jautājumi par tenisa vai citu sporta likmju atcelšanu gadījumos, kad viens no spēlētājiem priekšlaicīgi izstājās no spēles. Katra totalizatorā niansēs var atšķirties nosacījumi, kas nosaka likmes izmaksu. Piemēram, likme būs aktīva un uzvaras gadījumā izmaksājama, ja mačā nospēlēts vismaz viens sets. Protams, likme noteikti tiks atcelta uz tādiem mačiem, kuros ir aizdomas par rezultāta sarunāšanu un cita veida krāpšanos. Lielākajās līgās šādas situācijas nenotiek, taču mazākās un eksotiskākās līgās tas nebūt nav retums. Tāpēc jābūt uzmanīgam, lai nerastos lieki pārpratumi un pārsteigumi.

  Par autoru Linkedin Instagram Twitter
  Autors: Pēteris Kalniņš
  Pēteris Kalniņš

  Tiešsaistes kazino entuziasts un pieredzējis rakstnieks. Latvijas online kazino sabiedrības informēšana par tiešsaistes kazino uzticamību un pieejamību