Pamata veidi, kā identificēt atbildīgu spēli
Daudzi cilvēki praktizē atbildīgu spēli bez papildus domāšanas par to, tomēr zaudēt kontroli ir ļoti viegli. Piedāvājam pamata veidus, kā identificēt to, ka tu spēlē atbldīgi un kontrolē savu spēli:
- Tu saproti, ka azartspēles nav veids, kā gūt ienākumus – tā ir izklaides forma.
- Tu nespēlē alkohola vai citu narkotiku ietekmē, ja tas ietekmē tavu lēmumu pieņemšanu.
- Ja tu zaudē, tu samierinies ar to; mēģinājumi atgūt zaudēto nestrādā.
- Tu uzstādi sev limitus, cik vēlies tērēt un pie tiem pieturies.
- Tu neļauj azartspēlēm būt augstākā prioritātē par ģimeni, draugiem un darbu.
Azarspēļu atkarība
Kad cilvēki sāk zaudēt kontroli pār savu spēli, viņiem rodas atkarības veidošanās risks. Azartspēļu atkarība veidojas, kad tu vairs neesi spējīgs kontrolēt naudas daudzumu vai laiku, ko patērē azartspēlēs.
Lai gan problēmas ar azartspēlēm ir mazai daļai populācijas, tas ietekmē plašu cilvēku loku ap tiem. Dažādas sabiedrības situācijas un apstākļu izmaiņas var ātri izraisīt azartspēļu izklaidi no jautras un patīkamas līdz nekontrolējamām un negatīvām sekām.
Dažas zīmes, kas norāda uz azartspēļu atkarības riskiem:
- Kad tu zaudē, tu mēģini to iegūt atpakaļ
- Tu nospēlē vairāk naudas nekā tu vari atļauties vai sākotnēji vēlējies.
- Lai spēlētu azartspēles, tu sāc nedodies uz darbu vai universitāti un mazāk pievērs uzmanību ģimenei.
- Tu spēlē azartspēles, lai izbēgtu no stresa, garlaicības vai depresijas.
- Apkārtējie cilvēki sāk pievērst uzmanību tam, cik bieži tu spēlē.
- Lai spēlētu azartspēles, tu sāc apsvērt pārdot lietas, aizņemties naudu vai pat zagt.
- Tu sāc paredzēt nākotnes laimestus rēķiniem un citiem tēriņiem.
Problēmspēlēšana un azartspēļu atkarība var eskalēt un radīt negatīvus efektus, kā piemēram:
- Neplānoti parādi un ekstrēms finansiālais stress.
- Šķirtas attiecības.
- Stress un depresija.
- Problēmas, kas saistītas ar krāpšanu vai zādzību.
Pārbaudi, vai tev ir atkarība no azartspēlēm, veicot atkarības testu.
Labākais veids, kā sevi kontrolēt, ir limiti. Šeit talkā nāk azartspēļu operatori, pie kuriem var uzstādīt iemaksu, zaudējumu, apgrozījuma un laika limitus. Klientu drošības labā limitus lielākajā daļā totalizatoru iespējams palielināt tikai pēc septiņām dienām. Šāda prakse tiek piekopta gan Latvijas, gan ārzemju totalizatoros, jo limitu uzstādīšana ļauj vieglāk kontrolēt savu spēli un izvairīties no liekām problēmām. Šādu limitu esamībai tiek pievērsta uzmanība izvērtējot totalizatoru, jo spēlētāju drošība mums ir pirmajā vietā.
Tomēr, ja atkarība ir ņēmusi virsroku, jāvēršas pie speciālistiem. Katram spēlētājam ir tiesības uz palīdzības saņemšanu. Pirmais solis ir sevis iekļaušana no azartspēlēm pašatteikušos personu reģistrā. Sevis iekļaušana reģistrā nozīmē to, ka spēlētājam uz termiņu no 12 mēnešiem ir liegta pieeja visām legālajām zemes un online azartspēļu vietnēm. Tāpat Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija piedāvā psihologa konsultācijas un dažādus resursus, kuros vērsties pēc palīdzības. Viens no tiem ir “Anonīmie spēlētāji”, kas ir organizācija, kas palīdz azartspēļu atkarīgajiem caur pieredzes stāstiem cīnīties ar savu problēmu.
Avoti
Totalizatori.com mērķis ir sniegt augstas kvalitātes informāciju. Raksts tapis balstoties uz uzticamiem un kvalitatīviem informācijas resursiem. Rakstā izmantoti sekojoši avoti:
Raksts atbilst visiem Totalizatori.com redakcionālajiem principiem, kas attiecināmi uz kvalitāti un uzticamību. Neprecizitāšu gadījumā sazinieteies ar Totalizatori.com komandu, izmantojot sekojošo kontaktformu.
Biežāk uzdotie jautājumi
Kā spēlēt atbildīgi?
Lai spēlētu atbildīgi, jums ir jākontrolē totalizatorā pavadītais laiks. Kā arī naudas summa, kuru tērējat. Jūs varat arī uzstādīt laika pavadīšanas limitus.
Vai jums var būt problēmas ar azartspēlēm, ja jūs nespēlējat katru dienu?
Problēmas ar azartspēlēm var būt ikvienam. Tiem, kas māk laicīgi apstāties apdraudējums ir mazāks. Kontrolējat savu spēles laiku.
Kāda ir azartspēļu nozares atbildība?
Azartspēļu iestādes atbildība ir pēc jūsu lūguma aizvērt lietotāja kontu. Kā arī sniegt jums visu nepieciešamo informāciju.
Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?
Šī lapa vēl nav novērtēta - palīdzi pārējiem, daloties ar savu viedokli