Totalizatori

Sporta totalizators tiešsaistē viennozīmīgi šobrīd ir populārākais veids, kā prognozēt sporta veidu iznākumus un veiksmes gadījumā gūt arī kādu peļņu. Mūsdienās šādu iespēju piedāvā simtiem vietņu, tāpēc var rasties jautājums, kuri tad ir labākie totalizatori, kas vienlaicīgi ir droši un sniedz pilnvērtīgas izklaides iespējas.

  Šeit apkopoti labākie totalzatori, kuri izvērtēti, balstoties uz dažādiem svarīgiem faktoriem. Tomēr gala izvēle pieder spēlētājam, kurai vajadzētu būt pēc iespējas objektīvākai. Iesācējiem varbūt tas sākumā ieteicams, taču izvēlē var tik apsvērts arī vairāk nekā viens totalizators, kas var palidzēt negaidītās situācijās un izmantot vislabāko piedāvājumu. Zemāk iepazīsties ar faktoriem, kurus izskatām totalizatoru apskatos.

  Drošība

  Iespējams svarīgākais priekšnoteikums, lai totalizatori ļautu gūt patīkamāko pieredzi bez liekiem sarežģījumiem. Latvijā to primāri apliecina iegūtā Izložu un Azartspēļu uzraudzības inspekcijas licence, drošībabez kuras tie nemaz nevar sniegt savu piedāvājumu vietējiem klientiem.

  Protams, drošību apliecina arī, piemēram, Maltā vai Lielbritānijā iegūtā licence, taču Latvijas likumdošana tiem neļauj šeit darboties. Ir dažādi veidi, kā tiem piekļūt un spēlēt, taču tas būs ļoti apgrūtinoši, kaut vai ņemot vērā to, ka maksājumi no Latvijas bankām 99% gadījumu tiks bloķēti.

  Citi drošību apliecinoši elementi ir SSL datu apmaiņas šifrējums, personas datu uzglabāšana atbilstoši pieņemtajiem standartiem utt., taču ja totalizators ir ieguvis licenci, nav šaubu, ka tas viss tiek nodrošināts.

  Reģistrācijas bonusi

  Jauniem spēlētājiem veiksmīgai spēles uzsākšanai bieži vien nepieciešams neliels grūdiens. Totalizators to pārsvarā nodrošina ar reģistrācijas bonusu palīdzību. To veidi var būt visdažādākie, tomēr populārākie būs bezriska likmes.

  Jaunajam klientam pēc reģistrēšanās un pirmās iemaksas veikšanas tiek piešķirtas noteiktas summas likmes (3×11, 5×10, 50 eiro utt.) bez zaudējuma riska. Attiecīgi, ja likmes uzvar, laimests tiek saņemts pilnā apmērā, savukārt zaudējuma gadījumā atgriezta tiek izdarītās likmes summa.

  Tāpat labākie totalizatori mēdz piedāvāt arī pirmās iemaksas bonusus. Spēlētājs veic vismaz totalizatora noteikto iemaksu un saņem, piemēram, 50% bonusu vai citu noteiktu summu (5 eiro utml.).

  reģistrācijas bonusiBonusu izmantošanas gadījumā ir ļoti svarīgi iepazīties ar to noteikumiem, lai nerastos lieki pārpratumi. Nosacījumi var būt saistīti ar izmantošanas termiņu, likmju veidiem, maksimālajiem un minimālajiem koeficientiem, tomēr īpaša uzmanība jāpievērš apgrozījuma nosacījumiem, ja tādi tiek noteikti.

  Tas nozīmē, ka pilnvērtīgai bonusa iegūšanai savā īpašumā, spēlētājam nepieciešams likmēs izmantot noteiktu summu, kas pārsvarā būs noteiktu reižu skaits no bonusa apjoma (5x, 10x utml.) Tāpat jāņem vērā arī apgrozījuma termiņš, kas daļai spēlētāju var padarīt bonusu nesimpātiskāku. Piemēram, īss termiņš var novest tikai pie neapdomātiem lēmumiem un papildu iemaksu veikšanas, kas normālā situācijā nemaz nebūtu nepieciešams.

  Tajā pašā laikā spēlētājs vietām var iegūt nelielu (piem., 5 eiro) bonusu bez jebkādiem nosacījumiem. Turklāt, ja minimālā iemaksas summa ir neliela, bonuss kļūst pavisam patīkams.

  Ne mazāka nozīme ir arī piedāvājumiem pastāvīgajiem klientiem. Sporta totalizators ar dažādu regularitāti uz lielākiem sporta notikumiem vai vienkārši kādas līgas vai sporta veida ietvaros sniegs piedāvājumus bezriska likmju un/vai naudas atmaksas izteiksmē. Arī šajā gadījumā bonusam mēdz būt kādi īpaši nosacījumi to iegūšanai, taču lielākoties tie būs viegli izpildāmi.

  Cita patīkama iespēja ir lojalitātes programmas, kas veicot likmes ļauj krāt punktus, kurus vēlāk apmainīt pret naudas un citām balvām.

  Iemaksas/izmaksas

  Divi ļoti svarīgi procesi, kuros sporta totalizators uzņemas lielu atbildību. Ārzemēs totalizatori piedāvā veikt iemaksas desmitiem dažādos veidos, taču Latvijā iespējas ir gana ierobežotas, kas gan lielākajā daļā iemaksas un izmaksasgadījumu problēmas nerada.

  Totalizatori Latvijā var piedāvāt veikt iemaksas ar ātro internetbankas pārskaitījumu, bankas karšu un bankas pārskaitījumu klāstu. Atšķirības pārsvarā šeit slēpjas internetbankas maksājumu piedāvājumā, taču caur lielākajām bankām (Swedbank, SEB) tas būs iespējams visur.

  Tikmēr izmaksas iespējamas tikai uz reģistrētu bankas kontu. Izmaksu ātrums dažādās vietās ir atšķirīgs, kam noteikti jāpievērš uzmanība, jo vietām izmaksas nenotiek, piemēram, brīvdienās. Šāda fakta nezināšana var radīt nepārāk patīkamus brīžus.

  Tāpat noteiktas tiek arī minimālās un maksimālās iemaksu/izmaksu summas, kuras jāņem vērā.

  Sporta likmes

  Neapšaubāmi, pats svarīgākais tomēr ir tas, kas tad lācītim ir vēderā.

  Labākie totalizatori pārsvarā nodrošinās pēc iespējas plašāku sporta likmju piedāvājumu, sākot ar populārākajiem sporta veidiem (hokejs, futbols, basketbols, teniss), līdz pat kaut kam eksotiskākam (piem., badmintons). Attiecīgi tas katru dienu ļauj izvēlēties starp vairākiem simtiem sporta notikumu. Jaunajiem spēlētājiem lielākoties iesakāms sākt ar sev pazīstamāko.

  sporta likmesTāpat totalizatori katram notikumam piedāvā visdažādākos likmju veidus – uzvarētāju noteikšanu, virs/zem, handikapus un daudz ko citu. Iespējas ir tikpat kā neierobežotas. Galvenais visu kārtīgi apgūt.

  Cits svarīgs faktors ir arī koeficienti, kas, nepārāk būtiski, tomēr dažādos totalizatoros atšķirsies. Viens sporta totalizators savus koeficientus izliks agresīvi un tie būs salīdzinoši augsti, kamēr cits būs piesardzīgāks un konservatīvāks. Arī šķietami neliela starpība koeficientos var būt būtiska. Teiksim, 100 eiro likmei uz koeficientiem 2.00 un 2.20 laimesta atšķirība būs 20 eiro, kas nav maz.

  Labs risinājums ir vairāki totalizatori un to izmantošana, kas dod iespēju atrast vislabākos koeficientus.

  Nemazāk būtisks ir arī dizains un tā lietojamība. Piedāvājumam jābūt pārskatāmam, viegli atrodamam, likmju izdarīšanai ērtai un ātrai. Ņemot vērā tehnoloģiju un interneta pieejamību, labākie totalizatori lielu uzmanību pievērš mobilajām versijām (aplikācijām), nodrošinot procesu vēl patīkamāku jebkurā vietā un laikā.

  Klientu serviss

  Totalizatoru spēle noteikti var radīt dažādus jautājums vai sarežģījumus, it īpaši jauniem spēlētājiem. Tāpēc ir svarīgi, lai atbildes tiktu sniegtas operatīvi un kvalitatīvi.

  klientu servissPopulārākais un pieejamākais saziņas veids starp totalizatoru un spēlētāju ir live čats. Tajā atbildes uz dažādiem jautājumiem un risināt problēmas palīdz apmācīti un profesionāli operatori. Nepieciešamības gadījumā saziņai var izmanot arī epastu un tālruni, taču live čats noteikti būs visoperatīvākais.

  Klientu servisa darba laiks dažādos totalizatoros būs atšķirīgs, taču pārsvarā tas būs gana fleksbls. Pirms vērsties pēc palīdzības klientu servisā, vai gadījumos, kad tas nav pieejams, noderīga var izrādīties arī biežāk uzdoto jautājumu sadaļa. Tajā apkopta informācija un atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem.

  Atbildīga spēle

  Totalizators ir atbildīgs par savu klientu, tāpēc tas ar dažādu līdzekļu palīdzību nodrošina, ka spēlēšana atbildiga spēleneizraisa atkarību/nemudina tās veidošanos, lai gan risks lielākajā daļā gadījumu ir salīdzinoši neliels.

  Tomēr, lai “nepaslīdētu kāja” , labākie totalizatori piedāvā limitus un citus drošas spēles rīkus. Populārākie limiti ir saistīti ar iemaksām (maksimālās vienā reizē/diennaktī utml.) un likmju summām. Ja spēletājs sasniedz sev iepriekš noteiktos limitus, sporta totalizators nekavējoties ierobežo tā darbības.

  Pieejami ir arī ieteikumi un vietas, kur meklēt palīdzību nepieciešamības gadījumā. Galējās situācijās iespējams uz noteiktu laika periodu bloķēt savu kontu.

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Kuru totalizatoru man izvēlēties?

  Piedāvājums ir diez gan neierobežots, kas mazliet apgrūtina izvēli. Palīdzību noteikti sniegs mūsu labāko totalizatoru apkopojums, kurā sniedzam visu nepieciešamo informāciju, kas atvieglos izvēles veikšanu. Jauno spēlētāju interesēs noteikti, pirmkārt, ir jābūt tam, lai izvēlētajam totalizatoram ir vietējā licence, kas apliecina, ka tas ir pilnīgi drošs un godīgs. Nekāda vaina nav arī lielai daļai Latvijā nelicencētiem totalizatoriem, taču to izmantošana būs apgrūtinoša vai pat neiespējama un var radīt nepatīkamas sekas. Cita spēlētājus piesaistoša iespēja ir dažādi reģistrācijas bonusi, kuri atvieglo neveiklo likmju veikšanas sākumu. Pārsvarā tie ir bezriska likmju formā, kas nozīmē, ka zaudējuma gadījumā veiktās likmes summa tiks atmaksāta. Ja izvēlies totalizatoru, balstoties uz piedāvātajiem bonusiem, noteikti iepazīsties un salīdzini to noteikumus. Tāpat izvēlē vērts ņemt vērā sporta likmju klāstu, iemaksu/izmaksu ātrumu, to piedāvātos veidus un kvalitāti, klientu servisa sniegtās iespējas utt. Plašāku informāciju par totalizatoriem meklē mūsu apskatos.

  Vai man izmantot vairākus totalizatorus?

  Sākumposmā, visticamāk, ka nē, bet laika gaitā tas pat ir vēlams. Tam ir vairāki iemesli.
  Piedāvājuma atšķirības - lai gan savā būtībā totalizatori piedāvā vienu un to pašu, veikt sporta likmes, atšķirības, kā zināms, ir dažādās būtīskās niancēs. Koeficienti, bonusi, piedāvātās likmes utt. Kāpēc gan to neizmantot pilnībā?
  Tehniskās problēmas - Lai gan totalizatori ar spēcīgiem serveriem nodrošina to, ka darbība būs lieliska 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā, laiku pa laikam gadās dažādas ķibeles. Iedomājies, ja tev ir veicama svarīga likme, bet to nevari uzlikt pēkšņu problēmu dēļ.
  Līdzekļu pārvadība - Daudziem spēlētājiem ir tendence sadalīt savus līdzekļus starp vairākiem totalizatoriem. Drošība, vēlme izmantot augstāk minēto piedāvājumu atšķirību, iemesli ir dažādi. Ja tavi līdzekļi ir ļoti nelieli un ierobežoti, tad droši vien, ka tomēr labāk ir ar tiem rīkoties viena konta ietvaros.

  Vai totalizatorus var spēlēt arī viedierīcēs?

  Protams. Statistika liecina, ka arvien vairāk spēlētāju savas likmes veic tieši ar viedtālruņu vai planšentdatoru palīdzību, brīžiem tiem kļūstot arī par vadošo metodi. To saprot arī operatori, kuri dara visu iespējamo, lai maksimāli pielāgotu savu piedāvājumu arī viedierīcēm. Lielākoties tiem tas arī ļoti labi sanāk, padarot likmju veikšanu maksimāli ērtu, kas pat liek aizmirst par datora versiju. Vai tam ir nepieciešama aplikācija? Nē, pārsvarā totalizatori mobilās versijas padara lietojamas pārlūkā. Ir gadījumi, kad tiek piedāvātas arī aplikācijas, tomēr tās diži neatšķiras no pielāgotajām interneta pārlūka versijām. Savas likmes vari veikt jebkurā brīdi, neatkarīgi no atrašanās vietas - mājās, darbā, ceļojumā, galvenais, lai ir pieejams stabils un drošs interneta pieslēgums. Pastāv arī iespēja, ka totalizators izveido īpašu piedāvājumu tieši mobilās versijas lietotājiem, kas pieredzi padara vēl patīkamāku.

  Kā rīkoties dažādu problēmu gadījumā?

  Ja totalizators nav izmaksājis tavu laimēto likmi, tev rodas problēmas reģistrācijas procesā vai jautājumus jorprojām rada dažādas pamatlietas, satraukumam nav pamata. Tu neesi ne pirmais, ne pēdējais, kam tā notiek, tāpēc totalizators tev ir gatavs palīdzēt jebkurā situācijā. Labākie totalizatori ir izstrādājuši kvalitatīvu klientu servisu, kurā apmācīti un profesionāli speciālisti sniegs atbildes/risinājumus dažādās ar totalizatoriem saistītās jomās. Populārākais saziņas veids ir live čats, kurš ir viegli pieejams un tajā atbildes pārsvarā tiks sniegtas pēc iespējas ātrāk. Tāpat risinājumus var meklēt telefoniski vai ar epasta starpniecību. Lieliska iespēja ir arī biežāk uzdoto jautājumu sadaļa, kurā apkopti visi svarīgākie termini un cita nepieciešamā informācija. Dažādās vietnēs to kvalitāte var atšķirties, taču pārsvarā ir redzams, ka totalizators ir veltījis laiku, lai spēlētājam būtu pēc iespējas lielāka skaidrība par notiekošo.

  Par autoru Linkedin Instagram Twitter
  Autors: Pēteris Kalniņš
  Pēteris Kalniņš

  Tiešsaistes kazino entuziasts un pieredzējis rakstnieks. Latvijas online kazino sabiedrības informēšana par tiešsaistes kazino uzticamību un pieejamību