Hokeja likmes

Hokejs ir viens no pasaulē aizraujošākajiem un ātrākajiem sporta veidiem. Paspilgtināt sekošanu palīdzēs hokeja likmes.

Hokejs ir gandrīz katra latvieša asinīs un to pierāda gan kaislīgā fanošana, gan pārstāvniecība labākajās pasaules līgās. Katru pavasari ar aizrautību sekojam Latvijas izlases sekmēm pasaules čempionātā, savukārt sezonas gaitā pārdzīvojam par Rīgas “Dinamo” sniegumu Kontinentālajā hokeja līgā. Tāpat enerģiski sekojam, ko iespēj labākie latvieši NHL.

  Augstāk minēto lieliski pierāda arī hokeja totalizators, jo likmes uz hokeju sezonas laikā ieņem stabilas pozīcijas. Kādas ir piedāvātās hokeja likmes un to veidi?

  Uzvarētāja noteikšana

  Kā jau jebkurā citā sporta veidā, arī hokejā populārākā ir uzvarētāja noteikšana. Šajā gadījumā to var izdarīt divos veidos – pamatlaikā vai ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus.

  hokeja uzvarētāja noteikšanaPamatlaikā (3×20 minūtes) spēlētājs var prognozēt spēles uzvarētāju, vai neizšķirtu. Līdz ar to, ja pamatlaikā, piemēram, tiek prognozēts Rīgas “Dinamo” panākums, taču tas tiek paveikts papildaikā, hokeja likmes būs zaudētas.

  Ņemot vērā sporta veida neparedzamo dabu, spēlētāji mēdz biežāk izvēlēties veikt likmes uz hokeju, ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus. Jā, koeficienti nebūs tik lieli, kā likmēm pamatlaikā, taču tas ļauj izvairīties no liekiem pārsteigumiem.

  Regulāru un plašu uzvarētāju noteikšanas piedāvājumu nodrošina NHL likmes, kā arī citas populāras līgas.

  Dubultiespēja

  hokeja dubultiespējaStratēģiskiem un risku nemīlošiem spēlētājiem pieejamas dubultiespējas hokeja likmes. Hokeja totalizators dod iespēju veikt likmi uz abu komandu uzvaru, vai vienas uzvaru un neizšķirtu (pamatlaikā).

  Piemēram, Rīgas “Dinamo” aizvada maču pret Sanktpēterburgas SKA. Dubultiespēja ļauj veikt likmi uz piemēram, “Dinamo” un SKA uzvaru, SKA un neizšķirts, vai Dinamo un neizšķirts. Protams, jāņem vērā, ka koeficienti būs zemāki. Likme uzvar, ja iznākums atbilst vienai no likmē norādītajām iespējām.

  Virs/Zem

  Kā jau minējām, hokejs ir ātrs uz aizraujošs sporta veids, kas to padara arī pietiekoši rezultatīvu. Virs/zem likmes uz hokeju ļauj prognozēt kopējo/komandu rezultativitāti periodos vai visā spēlē kopumā.

  virs vai zem hokejāMača kopējai rezultativitātei hokeja totalizators pārsvarā būs izlicis 4.5-6.5 līniju. Kas nozīmē, ka piemēram, virs 5.5 gadījumā likme būs sekmīga, ja spēle noslēgsies ar vismaz sešiem vārtiem. Arī šajā gadījumā jāpievērš uzmanība uz kādu periodu veikta likme – pamatlaiku vai visus spēli.
  Komats pieci izslēdz neizšķirta jeb likmes atgriešanas situāciju, savukārt ja likme tomēr veikta uz veselu skaitli, precīza tā sasniegšana nozīmēs likmes atmaksu.

  Tikmēr atsevišķu periodu likmēs izplatītākā iespēja būs virs/zem 1,5, attiecīgi kopējo vārtu skaitam 20 minūšu laikā jābūt vismaz diviem vai mazāk, ja izvēle veikta uz zem.

  Kaisīgākajiem faniem un ekspertiem pastāv iespēja arī virs/zem likmēs prognozēt spēlētāju individuālo rezultativitāti. Teiksim, vai Lauris Dārziņš spēlē gūs virs/zem 0,5 vārtiem.

  Handikaps

  Handikapa likmēs hokeja totalizators nosaka pārsvaru, ar kādu jāuzvar favorītam. Savukārt ja handikapa likme tiek veikta uz komandu, kas nav favorītu lomā, tā vienkārši nedrīkst zaudēt ar lielāku vārtu deficītu nekā noteiktais, vai arī tā var gūt panākumu ar jebkādu pārsvaru.

  handikaps hokejāIzplatītākās šāda veida likmes uz hokeju ir -/+1,5, taču bieži vien tās redzēsi arī, piemēram, 0:2 formātā (Eiropas handikaps), kas piedāvā arī neizšķirta opciju.

  Piemēram, savstarpējo spēli aizvada latvieši NHL – Zemgus Girgensons, kurš pārstāv Bufalo “Sabres” un Teodors Bļugers, kurš pārstāv Pitsburgas “Penguins”. Mača favorīti ir “Penguins”, tāpēc uz komandu veicamā handikapa likme ir -1,5, savukārt uz “Sabres” +1,5.

  Lai uzvarētu -1,5 likme, “Penguins” jāuzvar ar vismaz 2 vārtu pārsvaru, tikmēr +1,5 sekmēsies, ja “Sabres” zaudēs ar mazāku nekā divu vārtu deficītu vai gūs panākumu.

  Precīzs rezultāts

  precīzs hokeja rezultātsĻoti riskantas hokeja likmes, ņemot vērā hokeja dinamiku. Uz papīra viss vienkārši – jāprognozē precīzs mača rezultāts pamatlaikā, vai ieskaitot pēcspēles metienus. Realitātē variantu ir ļoti daudz – spēle var beigtie gan ar, piemēram 2:1, gan arī 5:3.

  Ņemot vērā potenciālo variantu daudzumu, arī koeficienti būs augsti un to intervāls plašs. Tajā pašā laikā ir tendences, kas liek totalizatoram uz kādu no rezultātiem izlikt mazāku koeficientu. Piemēram, rezultāti ar vienu vārtu starpību spēlēs starp ļoti vienāda līmeņa komandām – 3:2, 4:3 utml.

  Ilgtermiņa likmes

  Hokejā ir vairāki veidi kā prognozēt ilgtermiņa notikumus. Piemēram, NHL likmes uz Stenlija kausa uzvarētāju.

  Šajā gadījumā līgas neprognozējamību pierāda fakts, ka 2018./2019.gada sezonā par kausa ieguvēju ilgtermiņa hokeja likmekļuva Sentluisas “Blues”, kura sezonas vidū atradās tabulas lejasgalā un iespējas, ka komandu kļūs par čempioni tika novērtētas ar ~250.00. Tomēr atradās trakie, kuri to veiksmīgi izmantoja.

  Tāpat pirms sezonas sākuma totalizatoriem nodrošināt īpašas likmes uz hokeju palīdz latvieši NHL. Līdzīgi, protams, ir arī ar KHL – līgas uzvarētājs, latviešu komandas (“Dinamo”), spēlētāju sniegums utt.

  Kā jau minējām, sākumā gaidītākais gada notikums hokeja faniem ir pasaules čempionāts hokejā. Hokeja totalizators sniedz iespēju prognozēt Latvijas izlases sniegumu (Vai būs medaļas, ceturtdaļfināls, utml.), rezultatīvākos spēlētājus un daudz ko citu.

  Četrgades spilgtākais notikums ir Olimpiskās spēles, kurās arī neiztikt bez pārsteigumiem.

  Hokejā ilgtermiņa likmes ir labs veids, kā gūt papildu peļņu un padarīt aizraujošāku sekošanu notikumiem visas sezonas garumā, taču nav ieteicams riskēt ar pārāk lielām summām.

  Biežāk uzdotie jautājumi

  Kas ir hokejs?

  Hokejs uzskatāms par vienu no ātrākajiem un dinamiskākajiem sporta veidiem. Tā galvenie elementi ir nūja un ripa, kuru jāmēģina dabūt vārtos, pārspējot pretinieka vārtsargu. Spēles laikā laukumā katrā komandā atrodas pieci spēlētāji+vārtsargs, taču laukuma spēlētāji spēles ātruma dēļ regulāri mainās. Hokejā pamatā uzvarētājs tiek noskaidrots trīs periodu mačā, katra ilgums ir 20 minūtes. Protams, uzvar tā komanda, kura guvusi visvairāk vārtus. Vārtu skaits mačā varbūt ļoti dažāds un tas atkarīgs no daudziem faktoriem. Tomēr, salīdzinot ar, piemēram, futbolu, hokejs uzskatāms kā gana rezultatīvs sporta veids. Agrāk hokejā bija arī neizšķirts, taču šobrīd neizšķirta gadījumā pamatlaikā uzvarētājs tiek noskaidrots papildlaikā (pārsvarā 5 minūtes) vai pēcspēles metienu sērijā (spēlētāju izgājieni pret vārtsargu), kam likmju izdarīšanā jāpievērš ļoti liela uzmanība. Runa, protams, ir par likmēm pamatlaikā un ieskaitot papildlaiku/pēcspēles metienu sēriju. Protams koeficienti uz likmēm tikai pamatlaikā būs augstāki, taču sporta veida neparedzamības dēļ drošāk izvēlēties variantu, kurā iekļauts arī papildlaiks un pēcspēles metienu sērija.

  Kuras ir populārākās līgas/notikumi hokejā?

  Par hokeja meku, viennozīmīgi, uzskatāma Nacionālā hokeja līga. Tajā spēlē 31 labākā Ziemeļamerikas komanda (24 ASV un septiņas Kanādas), taču tajās apkopoti labākie spēlētāji no visas pasaules, tai skaitā Latvijas. 2020.gadā stabili latvieši NHL ir četri - Zemgus Girgensons (Sabres), Teodors Bļugers (Penguins), Rūdolfs Balcers (Senators) un Elvis Merzļikins (Blue Jackets). Labākas komandas pavasarī cīnās par Stenlija kausu. Tepat mūsu platuma grādos ir, iespējams, pasaulē otrā spēcīgākā hokeja līga - Kontinentālā hokeja līga (KHL). Tajā cīnās 24 komandas no Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Ķīnas un arī Latvijas. Protams, latviešiem visvairāk līga saistās ar Latvijas klubu Rīgas “Dinamo”, kurš līgā spēlē jau kopš tās dibināšanas. Sezonas labākās komandas savā starpā cīnās par Gagarina kausu. Eiropā vērā ņemamas līgas ir arī Šveicē (NLA), Somijā (Liiga) un Zviedrijā (SHL). Izlašu līmenī komandas katru gadu cīnās Pasaules čempionātā, savukārt reizi četros gados Ziemas olimpiskajās spēlēs.

  Kas jāņem vērā, izdarot savu izvēli hokeja likmēs?

  Hokejā, kā jau jebkurā citā sporta veidā, ir vairāki faktori uz kuriem balstīties savas izvēles veikšanā. Ņemot vērā sezonas garumu, svarīga ir komandas forma attiecīgajā brīdī. Uz papīra tā vari izskatīties ļoti spēcīga, taču ja palaidīsi garām faktu, ka tai ir četru zaudējumu sērija, rēķinies ar sekām. Pie formas pieskaitāma arī situācija ar traumām, piemēram, būtisku iespaidu uz komandas sniegumu nesīs līdera neesamība. Turpinot par spēlētājiem, milzīga nozīme hokejā ir vārtsargiem. Labākie vārtsargi laiku pa laikam jāatpūtina, tāpēc izvēlētajā spēlē laukumā var doties arī rezerves vārtsargs, kas teorētiski samazina panākuma iespējas. Tāpat noteikti nevar ignorēt arī vairākumu un mazākumu, kas, piemēram, NHL ir būtisks spēles elements. Vairākums hokejā ir situācija, kad pretinieku komandas spēlētājs izdara pārākumu, par ko saņem noraidījumu (2min vai vairāk), ļaujot komandai izmantot viena vai vairāku hokejistu pārsvaru. Katra spēle ir atšķirīga, tomēr vērts ņemt vērā arī komandu nesenāko vēsturi jeb savstarpējās spēles.

  Kurš ir labākais hokeja likmju veids?

  Ļoti individuāli un atkarīgs no spēlētāja interesēm. Iesācējiem noteikti vērts sākt ar vienkāršāko uzvarētāju noteikšanu, paralēli apgūstot arī citus likmju veidus. Protams, atceroties par pamatlaiku un papildlaiku/pēcspēles metieniem. Gadījumos, ja spēlē ir izteikts favorīts, lieliski palīdz handikapu likmes. Teiksim, spēlē koeficients uz komandas uzvaru ir 1.30, savukārt -2.5 vārtu handikapam (uzvara ar trīs vai vairāk vārtu pārsvaru) koeficients ir 2.75, kas pamatīgi palielina azarta līmeni un sniedz gana pieklājīgu laimestu potenciālu. Ņemot vērā hokeja dinamiku un rezultativitāti, aizraujošas ir arī virs/zem vārtu likmes, turklāt tajās nav jāuztraucas par spēles uzvarētāju. Statistikas pieejamība ir ļoti plaša, līdz ar to spēlētājs labas analīzes un veiksmes gadījumā virs/zem vārtu likmes var padarīt par diez gan ienesīgu nodarbi. Riska mīlētājiem var patikt arī precīza rezultāta prognozēšana, taču hokeja dinamikas dēļ tas būs ļoti sarežģīti, tajā pašā laikā var atmaksāties ar uzviju.

  Par autoru Linkedin Instagram Twitter
  Autso: Jānis Liepiņš
  Jānis Liepiņš

  Žurnālists - Freelance sporta autors - Totalizatoru entuazists